DÁREK K OBJEDNÁVCE OD 1200 KČ - PRAKTICKÁ CESTOVNÍ TAŠTIČKA. DOPRAVA ZDARMA OD 1500 KČ.

Denní dávka ovoce

Pět porcí ovoce a zeleniny

Doporučené množství konzumace ovoce a zeleniny se může lišit podle věku, stupně tělesné aktivity, zdravotního stavu a individuálních potřeb každého člověka. Obecným vodítkem je usilovat o 5 porcí ovoce a zeleniny denně. Jedna porce odpovídá asi půl šálku nakrájených plodů.

Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA - European Food Safety Authority) i Regionální úřad Světové zdravotnické organizace (WHO - World Health Organization) pro Evropu doporučují dospělým konzumovat minimálně 400 gramů ovoce a zeleniny, z toho minimálně 200 gramů ovoce a minimálně 200 gramů zeleniny. Cílem těchto doporučení je zajistit dostatečný příjem základních živin a podpořit celkové zdraví a imunitu. Obě organizace zdůrazňují i důležitost konzumace rozmanitých druhů ovoce a zeleniny pro získání různých živin z různých plodin.

Ovoce a zelenina Fua Fua

Fua Fua obsahuje porci ovoce

Každý sáček Fua Fua obsahuje 10 gramů mrazem sušeného ovoce a zeleniny v prášku v rozmanitých recepturách, což odpovídá zhruba 100 gramů čerstvých plodů. Naši nutriční specialisté tvrdí, že je prospěšné zakomponovat do jídel a svačinek různé druhy ovoce a zeleniny, abyste získali široké spektrum vitaminů, minerálních látek, antioxidantů a vlákniny. Pro podporu imunitního systému díky dostatku vitaminu C doporučujeme konzumovat minimálně 2 sáčky Fua Fua každý den. Je důležité poznamenat, že doporučované množství ovoce a zeleniny má být součástí celkové vyvážené stravy, která bude obsahovat nutričně hodnotné potraviny.  

2 sáčky Fua Fua = 2 porce ovoce  

Ovoce a zelenina Fua Fua

Čistě přírodní složení

Fua Fua je vyrobeno pouze z ovoce, zeleniny, koření nebo bylin a nejrůznějších superpotravin tak, aby bylo složení každé příchutě rozmanité a obsahovalo řadu užitečných mikroživin podporujících zdravou odolnost. Celkem se ve Fua Fua recepturách nachází 30 druhů ovoce a zeleniny nebo superpotravin. Díky unikátnímu rozmanitému složení je využívána kombinace živin z každého ovoce tak, aby byla maximalizována vstřebatelnost účinných látek i jejich efekt na imunitu.   

acai
acerola
ananas
banán
baobab
boby zelené kávy
borůvky
brokolice
broskev
camu camu
čaj matcha
datle
guarana
jablko
jahody
kapusta
kurkuma
maliny
mandarinka
mango
maqui
marakuja
modrá spirulina
pomeranč
řepa
šípek
švestky
višně
zázvor
zelený čaj

Vyvážená strava obsahuje ovoce  

Je důležité si uvědomit, že doporučený denní příjem ovoce a zeleniny je součástí celkově vyvážené stravy, která zahrnuje další potraviny bohaté na živiny. Je také důležité vzít v úvahu další skupiny potravin a udržovat vyvážený přístup, aby vyhovoval vašim nutričním potřebám. Snažte se do svých jídel a svačin zahrnout různé druhy ovoce a zeleniny, abyste maximalizovali nutriční výhody, které poskytují.